Vyhýbej se svému nepříteli. Pokud
se mu nemůžeš vyhnout, chovej se
tak, aby se on příště vyhnul tobě.

Si-fu Tomáš Zapletal 
(4.toan)
zapletaltom@seznam.cz

Zakladatel stylu

Zakladatel stylu

   Styl „Chan Shaolin Si and Dju-Su Kung-Fu“ vznikl začátkem 70-tých let v Německé spolkové republice. Jeho zakladatelem je prof. Dr. Tse Ganjuuryn Dschero Khan. Tento bojový styl vznikl jako směsice poznatků o různých bojových uměních, které studoval. Do naší republiky jej přinesl jeho žák, Si-fu Klaus Poestges v r. 1986 na pozvání p. Pavla Trošáka.


Prof. Dr. Si-fu Tse Ganjuuryn Dschero Khan

   Si-fu se narodil 28.8.1928 ve městě Ulan Buhar v Mongolsku. Pochází z rodu Bordschiggin (je potomkem legendárního Čingis-Chána). Jako malý prošel různými sirotčinci, než ho adoptoval holandský generál Cornelius Meijers, který mu dal své jméno (Gerald Karel Meijers). Dále se svým adoptivním otcem žil na různým vojenských posádkách.

   Tady poprvé přišel do styku s bojovým uměním, poznával mnohotvárnost jejich principů. Během Korejské války se seznámil s Tae-Kwon-Do (ruka-noha-cesta), které usilovně cvičil a také Pochi. Stal se také žákem významného mistra Goju-Ryu Karate-do Yamaguchiho Gogena, se kterým cvičil 15 let. v dalších letech pobýval v nejrůznějších čínských klášterech a tam studoval čínská bojová umění. v 50 létech se přestěhoval do Holanska.

Jeho původ byl v roce 1991 uznán a potvrzen mongolskou vládou. Od této doby se stal konzultantem jejich vlády.

 

dschero 1dschero 2dschero 3dschero 4